Juosmeninės stuburo dalies tempimas

Nugaros skausmas yra viena svarbiausių šiuolaikinės medicinos problemų. Bent kartą gyvenime jį patiria 80 – 90 % žmonių, o apie 35 % populiacijos nuolat kenčia įvairios kilmės nugaros skausmą. Nugaros skausmas blogina gyvenimo kokybę ir mažina darbingumą, yra dažna neįgalumo priežastis ir vienas pagrindinių negalavimų, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytojus.  

Stuburo tempimas yra gydymo metodas, kuris taikomas iki 30 % pacientų, kenčiančių nugaros skausmus. Atlikti tyrimai parodė, kad tokio pobūdžio tempimas žymiai sumažina spaudimą tarpslanksteliniame diske. Sukurtas neigiamas spaudimas disko centre skatina išvaržą formuojančio skysčio grįžimą į disko centrą. Kartu mažėja skausminių receptorių dirginimas tarpslanktelinio disko išoriniuose sluoksniuose, išilginiuose stuburo raiščiuose, kitose stuburo struktūrose. Mažėja nugarinio nervo spaudimas, skausmo plitimas į koją. Atsiradus neigiamam spaudimui tarpslanksteliniame diske gerėja maisto medžiagų, deguonies patekimas į jį ir jo mityba ir sudaromos palankios sąlygos disko išvaržai gyti.

Juosmens tempimui naudojame "Saunders HomeTrac" juosmens įrenginį. Jis specialiai sukurtas namų sąlygoms, tempimas atliekamas kūnui esant patogioje, taisyklingoje pozicijoje ir pakankama galia. Pacientą pastovioje pozicijoje išlaiko patogūs stabilizuojantys diržai palei šonkaulių apatinę dalį ir dubenį. Tempimo intensyvumas yra nustatomas paties paciento (iki skausmo), naudojant specialią rankinę pompą.

Stuburo tempimo procedūra trunka apie 20 min. Paprastai pakanka 6 – 10 procedūrų, kad praeitų ar žymiai sumažėtų ilgai varginę juosmens skausmai.

Stuburo tempimo kontraindikacijos (negali būti taikomas):

  • stuburo navikai;
  • osteoporozė;
  • slankstelių lūžimai;
  • infekcinės ir uždegiminės stuburo ligos;
  • nėštumas;
  • juosmeninės stuburo dalies sumušimai ir patempimai (dėl tempimo gali komplikuotis raumenų, sausgyslių, kraujagyslių ir nervų pažeidimai).